Spesialist masterdata og systemforvaltning
Liker du å grave i uregelmessigheter til du finner årsaken? Får du et lite kick av å oppdage feil før de blir problemer? Blir du gira av tanken på å gjøre systemene og håndteringen av masterdata smartere og mer effektive – ikke bare i dag, men også i morgen? Da har vi en rolle som vil få både systemhjertet og forbedringsgenet ditt til å smile.
Hos oss blir du ikke bare en brikke – du blir en nøkkelperson. Vi leter etter deg som både elsker å ha kontroll på detaljene og som brenner for å utvikle og forbedre datastrukturer.
Du skal få jobbe i en todelt rolle med to hatter.
Hatt 1: Masterdata-guru
Du sikrer at vi har orden i sysakene – altså i produktdataene våre. Dette innebærer blant annet:
- Registrere og vedlikeholde varer, leverandører, kunder og kontrakter
- Sikre at masterdataene våre er oppdaterte, komplette og feilfrie
- Registrere logistikk- og økonomidata
- Samarbeide tett med andre avdelinger for å sikre datakvalitet
- Bruke struktur og systemforståelse til å støtte hele organisasjonen
Her ser vi for oss mye utvikling fremover. Og mens du rydder opp i dagens data, begynner det forhåpentligvis å krible litt etter å gjøre det enklere? En indre stemme som sier: “Dette må da kunne løses på en smartere måte?” Vi hører den også – og derfor trenger vi deg i Hatt 2.
Hatt 2: System- og dataflyt-ekspert
Vi jobber målrettet mot en mer datadrevet og automatisert hverdag – her kommer du inn med blikket for hvor det stopper opp, og hvordan det kan flyte bedre.
- Sikre sømløs flyt og tilgjengelighet av data i våre systemer
- Identifisere forbedringsmuligheter og bidra til smartere løsninger
- Jobbe med datakvalitet og forvaltning (Data Governance)
- Støtte og videreutvikle verktøy som produktinformasjons-, kontrakts- og kalkylesystemer
- Utforske nye metoder, automatisering og smartere dataløsninger
Dette kjenner du deg igjen i:
- Du har erfaring med dataanalyse, utvikling av datadrevne innsikter eller arbeid med masterdata
- Du trigges av å bruke data til å gjøre ting smartere og mer effektivt
- Du er strukturert, nysgjerrig og kvalitetsbevisst
- Du har (eller vil få) forståelse for ERP-systemer, produktdata og automatisering
- Du liker å spille på lag – men evner å jobbe selvstendig og ta eierskap
Hva får du hos oss?
- Mulighet til å påvirke hvordan vi som selskap jobber med data i fremtiden
- Et team som digger å få ting til å funke og dataen til å flyte sømløst
- Hos oss er ingen dag lik – noen går i dybden med tall, andre handler om å løfte blikket og forbedre det store bildet
- En arbeidsplass med rom for både struktur og skaperkraft
- Jobbe med en sterk portefølje av merkevarer som er en stor del av folks hverdag
- Læring og utvikling – vi gir deg rom til å vokse sammen med rollen
- Moderne kontorlokaler og fantastisk mat i vår kantine (vi er jo et mathus)
Send oss en søknad der du forteller hvorfor denne rollen passer perfekt for deg – og hva slags hatt du tar på deg først.
For spørsmål om stillingen eller arbeidshverdagen ta kontakt med Martin Aleksander Holm, Produktansvarlig/fagsjef på tlf. +47 470 56 938 eller Rolv Kristian Listad, Controller på tlf. +47 934 45 229
For andre spørsmål om stillingen ta kontakt med Vibeke Lundby, leder for Forretningsdrift +47 993 02 317
Vi gleder oss til å høre fra deg!